Kosmetyki naturalne – korzystne czynniki, które musisz znać!

Kosmetyki naturalne – korzystne czynniki, które musisz znać!

Coraz to nowsze kosmetyki w pielęgnacji powodują sporo zmian na rynku. Część produktów równie szybko zyskuje, jak i traci zainteresowanie. Natomiast kosmetyki organiczne są nadal chętnie wybierane przez miłośników pielęgnacji skóry. Wynika to nie tylko z powodów pielęgnacyjnych, ale także etycznych, dzięki czemu nie cierpią zwierzęta. Jakie są główne zalety stosowania produktów organicznych, których skład jest najbardziej bezpieczny?

Zmniejszona ilość niezdrowych składników w kosmetykach — Bezpieczeństwo dla skóry

Najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich produkcji składników nieszkodliwych dla cery. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności niezdrowe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te naruszają naturalną barierę lipidową cery, wywołują przesuszanie się skóry oraz wysypki i zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie mają w składzie tych substancji. Dlatego mając możliwość zadecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę oraz przy tym wybierając kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wyeliminować szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale również na nasze zdrowie.

Kosmetyki naturalne i ich pomocne działanie na naszą skórę 

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się efektywnym działaniem i utrzymują naturalne procesy, które zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki sprawnie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej parowaniu, w przeciwieństwie do konwencjonalnych składników, które tylko tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Dodatkowo kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty stosowania może i wymagają więcej czasu, niemniej jednak są trwałe i warto na nie poczekać.

Stosowanie kosmetyków naturalnych, to bezpieczeństwo dla środowiska

Kosmetyki naturalne wytwarzane są z dbałością o środowisko. Surowce wykorzystywane na opakowania produktów w większości wypadków pochodzą w 100% z recyklingu. Tymczasem aktywne składniki naturalne uzyskiwane są z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy produkcji kosmetyków nie wykorzystuje się żadnych chemikaliów, a ziemia nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Kosmetyki naturalne Cruelty free, to świadome ograniczenie cierpienia zwierząt

Wybierając kosmetyki naturalne mamy bezpośredni wpływ na ograniczenie cierpienia zwierząt - tzw. cruelty free. Przyczyniamy się do moralnego wyboru, ponieważ przy produkcji kosmetyków organicznych nie cierpią żadne żywe istoty. Produkty ekologicznie nie posiadają w swojej zawartości substancji pochodzenia zwierzęcego. Istotne jest przy tym świadome zadbanie o naszą skórę.

Spotkać się możemy ze znanymi logami, takimi jak Ecocert, VeganSociety bądź CrueltyFree. Jeśli chcemy wybrać produkty przyjazne zwierzętom, to stawiajmy na te rozwiązania.

Komentarze
Roma Zakrzewska

Tylko naturalne kosmetyki, nietestowane na zwierzętach!

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Diana Michalska
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Diana Michalska
Zobacz inne w Moda i uroda
Nuty zapachowe w perfumach – sprawdź wszystkie dostępne!

Zależy Ci na tym, aby pięknie pachnieć? To oczywiste, że każda kobieta zwraca na to uwagę. Warto pamiętać...

Komentarze: 1
Ocena: brak