Na jaką inwestycję przeznaczyć swój kapitał w 2022 roku?

Na jaką inwestycję przeznaczyć swój kapitał w 2022 roku?

Inwestycje są trudnym tematem, szczególnie dla tych osób, które nie mają pojęcia na temat większości rynków inwestycyjnych. Próbujemy więc przedstawić ten temat w jak najprostszy sposób, aby każdy poznał swoje możliwości. Zatrzymanie środków na koncie to najgorsza opcja, jeśli weźmiemy pod uwagę inflację.

Dlaczego inwestowanie jest tak istotne?

Sporo ludzi uważa, że pieniądze można zdobyć jedynie ciężką pracą, siedząc w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową czy też do tzw. „skarpety”. Bez wątpienia są to osoby, których zdolność inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.

Inflacja, bo właśnie o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach pieniędzy. Można naturalnie szukać innych alternatyw, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Inwestowanie w kryptowaluty – jak zacząć?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się ostatnimi czasy bardzo modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale również przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji co jakiś czas. Można się na nich w samej rzeczy dużo dorobić oraz bez problemu się ich.

Ponadto eksperci prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin bądź Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Oczywiście, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć energiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeśli jesteś totalnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, które łatwiej zrozumieć.

Na jakie nieruchomości przeznaczyć środki?

Kiedy mamy odłożone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to zrobić, ale ja zaprezentuję 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w atrakcyjnej cenie oraz okolicy, jakie po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach da się zdobyć faktycznie interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania oraz wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdobyć, nabyć mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części bądź w całości spłacają nasz kredyt.

Surowce – najlepsze inwestycje w kruszce

Kolejnym sposobem gromadzenia środków na swoją emeryturę jest inwestowanie w kruszce. Rynek jest dość stały i przez wielu uważany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidzianymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Złoto to surowiec najbardziej warty uwagi dla początkujących. Występuje w dwóch postaciach: fizycznej oraz papierowej. Fizyczna to zakup sztabek, monet lub biżuterii, a jedynym zagrożeniem jest w tym przypadku kradzież. Papierowa wersja ma również swoje wady, ponieważ wartość złota zależy od jego wydobycia, a ta opcja nijak się ma do realnej ilości złota na świecie.

Komentarze
Faustyn Szczepański

Ja swoje wszelkie oszczędności inwestuję w nieruchomości.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Romuald Sobczak
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Romuald Sobczak
Zobacz inne w Biznes i finanse

Brak artykułów

Inwestycje są trudnym tematem, szczególnie dla tych osób, które nie mają pojęcia na temat większości rynków inwestycyjnych. Próbujemy więc przedstawić ten temat w jak najprostszy sposób, aby każdy poznał swoje możliwości. Zatrzymanie środków na koncie to najgorsza opcja, jeśli weźmiemy pod uwagę inflację.Dlaczego inwestowanie jest tak istotne?Sporo ludzi uważa, że pieniądze można zdobyć jedynie ciężką pracą, siedząc w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową czy też do tzw. „skarpety”. Bez wątpienia są to osoby, których zdolność inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.Inflacja, bo właśnie o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zgromad...