Proste, a zarazem bardzo ważne kwestie związane ze sprzedażą mieszkania!

Proste, a zarazem bardzo ważne kwestie związane ze sprzedażą mieszkania!

Planujesz sprzedaż mieszkania? Zapewne wiesz, że jest to zadanie czasochłonne i wymagające niemałego zaangażowania z Twojej strony! Jednak zależy Ci na szybkiej gotówce, tak więc rozgość się i dowiedz, jakie są proste, a zarazem bardzo ważne sposoby na sprzedaż mieszkania! W poniższym artykule opisaliśmy, co warto sprawdzić przed zaproszeniem potencjalnego kupca na oglądanie lokalu oraz jak do tego przygotować mieszkanie?

Jak skompletować dokumenty? Jak właściwie wycenić swoje mieszkanie?

Kiedy myślimy o jakiekolwiek legalnej transakcji, powinniśmy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Ważna jest poprawna analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następna rzecz, którą każdy podchodzący odpowiedzialnie do transakcji ma obowiązek uczynić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych powiązanych ze sprzedażą i pieniędzmi, które za nią dostaniemy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie i po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę chcemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

W tym momencie powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Istotne jest rozważenie, jaką potencjalną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie i jak dużo pieniędzy może ona przeznaczyć na jego zakup? Pozwoli nam to również określić specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcać do pozostania na nim dłużej, a może nawet do wykonania połączenia i umówienia się na wizytę. Określmy, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. Jak wygląda lokalizacja? Czy zlokalizowana jest przy głównej drodze, czy może bardziej na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie? W jakich latach został zbudowany budynek, w którym mieści się mieszkanie? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny aktualnie rosną, czy spadają. Jest to trudne zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Kilka pomocnych rad, jak przygotować nasze mieszkanie pod sprzedaż?

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych nabywców, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych odczuć osobom oglądającym. Podstawową czynnością jest jego drobiazgowe wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów i usterek, jak na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, z tej przyczyny usuń wszelkie nadliczbowe akcesoria aktualnych lokatorów. Wymaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniu. Doda to mieszkaniu świeżości i zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wyniesienie śmieci.

Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych lokatorów, ale również dla swojego spokoju oraz komfortu. W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeżeli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest ułatwiona. Wystarczy powierzchowne posprzątanie. Gdy nie masz jednak czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Podstawowa zasada promocji sprzedaży mieszkania w sieci!

Możemy wystawać ofertę, ale jeżeli nie zrobimy tego prawidłowo, jest duże ryzyko, że zginie ona w gąszczu setek ofert emitowanych na co dzień do sieci. Do właściwej promocji potrzebujemy odpowiedniej reklamy, co nie tylko spowoduje wzrost ilości ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów i maili zwiększających szansę na zdobycie odpowiedniego kupca!

Sprawy negocjacyjne oraz ułatwiony kontakt dla potencjalnego kupcy!

W sprawach negocjacyjnych zadbaj o spokojną głowę. Emocje Ci w niczym nie pomogą, ponieważ nie myślisz wtedy logicznie i możesz zniechęcić klientów. W takich sytuacjach lepiej przełożyć spotkanie na inny termin i na spokojnie rozważyć propozycję. Zatroszcz się także o to, aby w ogłoszeniu znalazły się dokładne dane o kontakcie. Dobrze, jeśli wyznaczysz określone dni i godziny do kontaktu telefonicznego. To z pewnością pozwoli zainteresowanym osobom na ułatwiony kontakt.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Roma Zakrzewska
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Roma Zakrzewska
Zobacz inne w Nieruchomości

Brak artykułów

Planujesz sprzedaż mieszkania? Zapewne wiesz, że jest to zadanie czasochłonne i wymagające niemałego zaangażowania z Twojej strony! Jednak zależy Ci na szybkiej gotówce, tak więc rozgość się i dowiedz, jakie są proste, a zarazem bardzo ważne sposoby na sprzedaż mieszkania! W poniższym artykule opisaliśmy, co warto sprawdzić przed zaproszeniem potencjalnego kupca na oglądanie lokalu oraz jak do tego przygotować mieszkanie?Jak skompletować dokumenty? Jak właściwie wycenić swoje mieszkanie?Kiedy myślimy o jakiekolwiek legalnej transakcji, powinniśmy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Ważna jest poprawna analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następna rzecz, którą każdy podchodzący odpowiedzialnie do transakcji ma obowiązek uczynić, jest up...