Jak zrobić wspaniały album rodzinny?

Jak zrobić wspaniały album rodzinny?

Marzy Ci się rodzinny album zrobiony własnoręcznie? Idealnie trafiłeś! W dzisiejszym wydaniu prezentujemy opis wykonania albumu do zdjęć w sposób samodzielny oraz dzielimy się istotnymi informacjami, które są konieczne do tworzenia porządnego produktu. Zwróć uwagę na to, czego na początku będziesz potrzebował do pracy! Lepiej zrobić zakupy wcześniej i przygotować sobie akcesoria, które będą Ci niezbędne. Przyjemnej zabawy!

Od jakich przygotowań zacząć tworzenie własnego albumu do zdjęć?

Zanim rozpoczniesz przygotowywanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu i liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość łącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne i postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać troszkę relaksu.

W pierwszej kolejności baza do albumu – z czego ją stworzyć?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna, szczególnie jeśli zamierzasz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeśli chciałbyś zrobić album z mniejszą porcją zdjęć, możesz do tego użyć zwykłego papieru technicznego.

W jaki sposób połączyć album do zdjęć?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, jeśli taką posiadasz albo zrobić to w pobliskim punkcie ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jeśli wyszukasz jakąś pasmanterię i poprosisz o satynowe bądź bawełniane wstążki. W internecie kupisz także otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania otworów w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Te rzeczy są niezbędne! Lista potrzebnych zakupów do stworzenia albumu na zdjęcia.

Do stworzenia własnoręcznego albumu, przyda Ci się parę akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Umiejętność tworzenia bazy do albumu – zobacz, jak to się robi?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, aby otwory na obu tekturkach wykonane były w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie pasował do stylu całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka jest w podobnym kolorze. Pamiętaj, by przed przyklejeniem papieru zrobić w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, wówczas będą przypominały stare albumy, lub możesz udekorować je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Przydatne wskazówki, które pomogą Ci w tworzeniu albumu marzeń!

Poznaj przydatne wskazówki, które pozwolą Ci w efektywny sposób stworzyć swój pierwszy album na zdjęcia! Kreatywnie dysponuj kolorami oraz strukturami i nie bój się zaszaleć. Zatroszcz się o odpowiednią wolną powierzchnię do wklejania zdjęć. Dzięki temu nie będzie wszystkiego za dużo, co może przytłoczyć zdjęcia. Dekoracje umieszczaj w równych odstępach. Zagwarantuje Ci to kartki podobnej grubości, a także całego albumu.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Honorata Jakubowska
Jak zrobić wspaniały album rodzinny?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz inne w Kultura i sztuka
Podróże Tomka Michniewicza i ich wpływ na nasz punkt widzenia

W zaciszu swojego mieszkania, przy lampce dobrego wina możesz poznać historie podróżnika i dziennikarza...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kilka rad jak robić dobre zdjęcia dronem

Dron nikomu już nie kojarzy się z filmami science-fiction. Jest to urządzenie dostępne dla każdego, również...

Komentarze: 1
Ocena: brak
Marzy Ci się rodzinny album zrobiony własnoręcznie? Idealnie trafiłeś! W dzisiejszym wydaniu prezentujemy opis wykonania albumu do zdjęć w sposób samodzielny oraz dzielimy się istotnymi informacjami, które są konieczne do tworzenia porządnego produktu. Zwróć uwagę na to, czego na początku będziesz potrzebował do pracy! Lepiej zrobić zakupy wcześniej i przygotować sobie akcesoria, które będą Ci niezbędne. Przyjemnej zabawy!Od jakich przygotowań zacząć tworzenie własnego albumu do zdjęć?Zanim rozpoczniesz przygotowywanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu i liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość łącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne i postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać troszkę relaksu.W pierwszej kolejności baza do alb...