W jakim sklepie można kupić prezent na chrzciny?

W jakim sklepie można kupić prezent na chrzciny?

Prezent na chrzest musi być wyjątkowy, ponieważ to wydarzenie zdarza się raz w życiu. Mimo że dziecko nie pamięta tego momentu, warto, aby podarunek był przemyślany, aby został pamiątką na wiele lat umieszczoną w pokoju malucha. Należy także pomyśleć, jaka relacja nas łączy, aby prezent był dobrze dostosowany do tej sytuacji. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz coś z tej listy.

Jakie są najbardziej popularne prezenty na Chrzest Święty? 

Jednym z najpopularniejszych podarków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarek tego typu przeważnie będzie używany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Biblia jako prezent na chrzciny dla dziecka 

Przekazana prostymi słowami i okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z opowieściami z życia Jezusa i pozna inne biblijne historie. Warto zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz częstokroć czytać i przeglądać obrazki.

Liczy się także forma – duże wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym zamysłem na podarunek będzie oczywiście taka forma.

Modlitewnik dla najmłodszych 

Książeczka, dzięki jakiej maluch pozna pierwsze modlitwy, ma duże znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, jakie uczą pojedynczych modlitw. Inną alternatywą jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w samej rzeczy wiele.

Wizerunek patrona – personalizowana maskotka

Innowacyjny pomysł na podarunek i utworzenie swoistej więzi między dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ulubioną przytulanką i przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami demonstrują swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednak w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można wyszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (lub szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek na ścianę jako pamiątka 

W wielu sklepach i pracowniach znajdują się gotowe obrazki, rysunki i płaskorzeźby. Są one warte uwagi, lecz oprócz tego można także zamówić coś spersonalizowanego. W tym przypadku data i imię dziecka mogą znaleźć się na tym dziele artystycznym. Jeśli jednak kupisz gotową pracę, możesz zamieścić dedykację na odwrocie. Dzięki temu nigdy nie zostanie zapomniane, że to Ty podarowałeś maleństwu to dzieło.

Komentarze
Roland Mróz

Teraz jest tyle pomysłów na prezenty, że aż czasami jest przesyt i nie można się zdecydować.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Michalina Sikorska
W jakim sklepie można kupić prezent na chrzciny?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Skuteczne metody na pranie pieluszek tetrowych
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz inne w Rodzina i dzieci
W jaki sposób komponować dietę niemowląt?

Odpowiedni rozwój malucha wiąże się ze zdrowymi posiłkami, co na wstępie może nie być łatwe. Jest to...

Komentarze: 1
Ocena: brak
Skuteczne metody na pranie pieluszek tetrowych

Choć pieluszki wielorazowe w pewnym czasie utraciły swoją popularność, aktualnie coraz więcej osób z...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Prezent na chrzest musi być wyjątkowy, ponieważ to wydarzenie zdarza się raz w życiu. Mimo że dziecko nie pamięta tego momentu, warto, aby podarunek był przemyślany, aby został pamiątką na wiele lat umieszczoną w pokoju malucha. Należy także pomyśleć, jaka relacja nas łączy, aby prezent był dobrze dostosowany do tej sytuacji. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz coś z tej listy.Jakie są najbardziej popularne prezenty na Chrzest Święty? Jednym z najpopularniejszych podarków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarek tego typu przeważnie będzie używany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.Biblia jako prezent na chrzciny dla dziecka Przekazana prostymi słowami i okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia za każdym razem s...