Wpływ tańca na nasze zdrowie psychiczne i sprawność ruchową

Wpływ tańca na nasze zdrowie psychiczne i sprawność ruchową

Jeżeli zniechęca Cię taniec jako forma aktywności, bo nie umiesz tańczyć, to nie patrz na to! Tu nie chodzi o to, że masz wspaniale tańczyć, bo inaczej nie ma sensu w ogóle zaczynać! Tutaj chodzi o coś całkowicie innego! Taniec jest dla świetnej zabawy, a jego dobroczynne właściwości są efektem ubocznym, ale jakże pożytecznym. Tak więc nie zastanawiaj się dłużej i zacznij tańczyć już dzisiaj, a zobaczysz, jak bardzo się zmienisz na lepsze!

Kiedy wydzielane są endorfiny? 

Taniec aktywizuje do działania endorfiny, to znaczy hormony szczęścia. Wpływa na nasze dobre samopoczucie, zarazem pobudzając nasze zmysły. Istotnym czynnikiem jest także muzyka, od której w dużej mierze zależy nasze samopoczucie. Taniec świetnie poprawia humor, a także działa z powodzeniem na naszą motywację w ciągu dnia.

Jak zaakceptować swoje ciało za sprawą tańca? 

Gdy tańczymy, poznajemy swój organizm. Poprawiamy koordynację ruchową, ale w szczególności dążymy do samoakceptacji. Tańcząc, relaksujemy swoje spięte ciało, wyrażamy siebie i swoje emocje. Częsta aktywność pozwala poznać własne możliwości, a także zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Jak taniec wpływa na zdrowie psychiczne? 

Życie stawia nas w wielu sytuacjach, w wielu przypadkach takich, które powodują, że czujemy się sfrustrowani albo źli. Wszelkie negatywne emocje gromadzą się w naszym organizmie, co sprawia, że nasz nastrój jest po prostu zły. Taniec jest świetnym sposobem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Poprzez taniec można również przekazać pozytywne emocje, takie jak radość lub szczęście i zarazić pozytywnym usposobieniem, otaczających nas ludzi.

Sprawność fizyczna i sposoby na jej poprawę 

Kiedy tańczymy, pobudzamy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu usprawnia się nasza wydolność, a także sprawność fizyczna. Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeżeli da się więc połączyć przyjemne z pożytecznym, to taniec jest tego perfekcyjnym przykładem.

Jak zrzucić zbędne kilogramy przez taniec? 

Taniec jest idealną formą ćwiczeń fizycznych. Tańczysz, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Nic Cię nie ogranicza. Włączasz ulubioną muzykę i kołyszesz się w jej rytm. Nie musisz się forsować. Dobrze się bawisz. Możesz tańczyć z żoną, dziećmi, przyjaciółmi lub sam. Taniec ma mnóstwo pozytywnych cech. Nie musisz nawet ruszać się z domu! Wpływa bardzo dobrze na zdrowie fizyczne i samopoczucie, a do tego świetnie rzeźbi Twoje ciało.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Gertruda Zając
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Gertruda Zając
Zobacz inne w Kultura i sztuka
Jak zrobić wspaniały album rodzinny?

Są osoby, które chciałyby stworzyć swój własny album do zdjęć. Jeśli jesteś jedną z tych osób, to serdecznie...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kilka rad jak robić dobre zdjęcia dronem

Dron nikomu już nie kojarzy się z filmami science-fiction. Jest to urządzenie dostępne dla każdego, również...

Komentarze: 1
Ocena: brak
Jeżeli zniechęca Cię taniec jako forma aktywności, bo nie umiesz tańczyć, to nie patrz na to! Tu nie chodzi o to, że masz wspaniale tańczyć, bo inaczej nie ma sensu w ogóle zaczynać! Tutaj chodzi o coś całkowicie innego! Taniec jest dla świetnej zabawy, a jego dobroczynne właściwości są efektem ubocznym, ale jakże pożytecznym. Tak więc nie zastanawiaj się dłużej i zacznij tańczyć już dzisiaj, a zobaczysz, jak bardzo się zmienisz na lepsze!Kiedy wydzielane są endorfiny? Taniec aktywizuje do działania endorfiny, to znaczy hormony szczęścia. Wpływa na nasze dobre samopoczucie, zarazem pobudzając nasze zmysły. Istotnym czynnikiem jest także muzyka, od której w dużej mierze zależy nasze samopoczucie. Taniec świetnie poprawia humor, a także działa z powodzeniem na naszą motywację w ciągu dnia.Jak zaakceptować swoje ciało za sprawą tańca? Gdy tańczymy, poznajemy swój organizm. Poprawiamy koordynację ruchową, ale w szczególności ...